Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Citatie tribunal
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Citatie tribunal

Buna ziua,
Daca am primit citatie de la tribunal pt un credit neplatit si daca as dori sa il platesc inainte de data prezentarii la proces, unde trebuie sa merg sa platesc si sa o pot anula?
Va propun sa platiti creditul, iar cu chitanta primita puteti sa mergeti la tribunalul care a emis citatia, si puteti sa depuneti o petitie, prin care aratati, ca acea cauza, la care se refera citatia, a ramas fara obiect.
multumesc pentru raspuns
suma de bani restanta o puteti plati unde ati platit si restul creditului .
cu dovada de plata va prezentati la primul termen de judecata . =D>
achitati creditul, formulati o cerere cater instanta prin care explicati ca ati achitat creditul si cauza a ramas fara obiect, anexati dovada platii in copie conform cu originalul si expediati-o prin posta sau curier cu confirmare de primire. nu este necesara prezenta dvs. la termen.