avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Ajutor-corectie revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Ajutor-corectie revisal

Buna ziua,nu stiu cum sa rezolv o speta dar nici cum sa o explic pt a ma face inteleasa.Am un contract activ pe determinat ,contractul nr.38 din 20.01.2017-12.01.2018,contract care in doua zile inceteaza.Inainte persoana a avut un alt contract nr.9/24.01.2012 valabil pana la data de 19.01.2017,la care a avut si un nr de aditionale cu majorari de salariu si prelungiri ale perioadei determinate.Bun...intrand pe raportul per salariat observ ca figureaza doar cu contractul nr 38 din 24.01.2012.Acum eu cred ca cea dinaintea mea nu a incetat contrctul nr 9 la data de 19.01.2017 si sa inceapa noul contract nr.38 la data de 20.01.2017 si nu stiu ce mai pot face eu acum.As vrea sa intru pe corectie dar cum,....cum ajung sa bag vechiul contract 9 ?,pe urma trebuie sa bag si toate aditionalele la contract ,incetez si pe urma bag actualul contract....??? doamne sper ca am reusit sa va fac sa intelegeti,am mare nevoie de ajutor.Sper sa ma ajutati cu un raspuns cat mai curand posibil.Multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 10 Ianuarie 2018
Elena Micu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:14, 11 Ianuarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Din 2012 si pana in 2017 , nu putea sa existe un c.i.m. pe durata determinata.

Corectie la ce sa faceti ?
Ultima modificare: Miercuri, 10 Ianuarie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic
Nu, asa este a avut contractul nr 9/24.01.2012, la care a avut un nr.de 8 aditionale care se refereau la majorari de salariu si prelungire a perioadelor determinate,contract care s-a incheiat la data de 19.01.2017. La data de 20.01.2017 a inceput un nou contract 38 valabil, din 20.01.2017 pana la 12.01.2018.Acum cand am dat pe raportul per salariat imi apare doar contractul 38/24.01.2012....ceva nu merge....cumva nu mai este nimic din contractul nr.9,..a ramas doar data...de la el ....sunt in ceata,nu stiu dac a a-ti inteles ceva,....Eu cumva trebuie sa fac in asa fel incat sa apara vechiul contract 9 cu toate aditionalele si noul contract 38...
Oricum problema mea este daca eu am voie si cum sa fac sa pot sa reintroduc la acest salariat contractul 9 din 2012 cu toate majorarile si prelungirile aferente,chiar daca nu e ok,sa ai atatea determinate pe un contract...dara asa vad ca fost si sa bag pe urma contractul actual care si acesta expira in 2 zile.EXISTA REZOLVARE ????-sau trebuie ajuns la ITM???!!
Ultima modificare: Miercuri, 10 Ianuarie 2018
Elena Micu, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ii introduceti din nou contractul nr.9/2012 cu modificarile aferente.
Multumesc,dar cum,ca acum este activ contractul 38,si nu stiu de unde sa incep.Intru pe modificare ,bag contractul 9,data de inceput a lui ,transmit revisal,pe urma bag fiecare aditional in parte ,transmit separat revisalul pentru fiecare aditional,incetez contractul 9 si pe urma ajung la actualul...sau cum....corectie sau modificare...!!OOFFFFF...sau corectie pentru contractul 9 si modificare pentru fiecare aditional?
Ultima modificare: Miercuri, 10 Ianuarie 2018
Elena Micu, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se introduce ca si contract de munca nou.

Alte discuții în legătură

Transformare cim perioada determinata in nedeterminata mirela2000 mirela2000 Buna ziua, Cum pot transforma CIM din durata determinata in durata nedeterminata fara a se pierde nici o zi de lucru pentru salariat? Este suficient un act ... (vezi toată discuția)
Cand ar trebuie semnat contract perioada determinata? alexgeo alexgeo in momentul acesta am un contract pe peridoa determinata pe 6 luni care imi expira pe 1 iulie , din cate am inteles mi se va face in continuare tot pe perioada ... (vezi toată discuția)
Contract individual de munca perioada determinata slk268 slk268 Cum se procedeaza in situatia prelungirii unui contract individual de munca cu perioada determinata care inceteaza in data de 13.03.2013 , se intocmeste si se ... (vezi toată discuția)