Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Atribuire in SEAP servicii, urmata de contractare cu ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Atribuire in SEAP servicii, urmata de contractare cu alt operator

Buna ziua! In luna Octombrie a anului trecut o Autoritate Contractanta a achizitionat de la societatea noastra servicii de dirigentie de santie la un obiectiv de investitie constructii.. Executia lucrarilor la obiectivul de investitii a inceput doar acum si am aflat ca Autoritatea Contractanta a contractat serviciile de la alt prestator de servicii. Am verificat si, intr-adevar, in luna Decembrie 2017, a achizitionat aceleasi servicii pe care ni le atribuise noua prin SEAP unei alte firme. Va rog sa ma ajutati, se poate anula acest contract semnat cu celalalt prestator de servicii si sa se incheie cu noi contractul? Multumesc anticipat!
danatmr9, utilizator