Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Grupa 2 de munca-- ce inseamna ?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Grupa 2 de munca-- ce inseamna ?

6 luni grupa 2 procent 100%. pct. 134 din Ord. 50/1990, santier naval. Ce vechime suplimentara mi se acorda ? ( 6 luni lucrate = 3 luni suplimentar ? )
Nu.
Pentru 6 luni nu se acorda stagiu aferent(perioada suplimentara la vechimea in munca).