Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Radiere fiscala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Radiere fiscala

Cum pot radia de la plata impozitului un autoturism marca Trabant la care nu mai gasim nici un act si nici automobilul nu stim ce s-a intamplat cu el?
Autoturismul a apartinut tatalui meu care a decedat in 1993( iar noi mostenitorii platim anual impozitul pe masina) si stim ca il daduse in folosinta unui prieten de al lui inca din 1987.Nu stim nici cui la dat! Impozitul pe acel autoturism este platit la zi.
Multumesc
Initial solicitati la SPR evidenta auto situatia respectivului vehicul
Conditionat de raspunsul politiei analizati variantele de solutionare