Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de odihna

Va trebui sa nasc la începutul luni Iunie,vreau sa intru in concediu prenatal înainte și in Contactul i.m am dreptul la 21 zile concediu cât am dreptulsa mi iau ca și concediu anul acesta,câte zile? Mulțumesc!
carciuc mariana, utilizator
Daca in CIM aveti 21 zile CO, pentru cele 5 luni lucrate pana la prezumata nastere, aveti dreptul la 9 zile CO. Daca veti solicita CO dupa expirarea concediului prenatal ( 126 de zile ) veti avea mai multe zile