avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu de odihna

Va trebui sa nasc la începutul luni Iunie,vreau sa intru in concediu prenatal înainte și in Contactul i.m am dreptul la 21 zile concediu cât am dreptulsa mi iau ca și concediu anul acesta,câte zile? Mulțumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 13 Ianuarie 2018
carciuc mariana, utilizator
Cel mai recent răspuns: LIVIU NISTEA , utilizator 15:37, 13 Ianuarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca in CIM aveti 21 zile CO, pentru cele 5 luni lucrate pana la prezumata nastere, aveti dreptul la 9 zile CO. Daca veti solicita CO dupa expirarea concediului prenatal ( 126 de zile ) veti avea mai multe zile

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. urmează să intru in concediu de odihnă iar apoi ... diana23ingrid diana23ingrid Bună ziua. Urmează să intru in concediu de odihnă iar apoi aș vrea să intru in cm apoi prenetal. Câte zile de concediu am pe anul 2021? 1,75 * nr de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ellay_yon ellay_yon Buna ziua, sunt insarcinata in luna a 6 a si m-ar interesa la cate zile de concediu am dreptul daca intrun in prenatal luna viitoare, cum le ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna Samy37 Samy37 Buna ziua , sunt însărcinată in 6 luni și vreau sa mi iau concediu de odihna pe anul asta , câte zile de concediu beneficiez ? Am dreptul la tot concediu ... (vezi toată discuția)