Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariu !
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariu !

Buna ziua ! Am si eu o nelamurire, sper sa fiu lamurit !

Am lucrat in luna decembrie pe tir in germania cu contract de Romania pana le data de 15.12.2017 si pe 16.12.2017 mi-am dat demisia. Acum in ianuarie pe data de 15.01.2018 cand a venit ziua de salariu sefu imi zice ca sa vin in Romania sa ii semnez statele de plata si lichidarea ca sa imi poata da bani, dar el ne plateste bancar nu cash. Este adevarat ce zice el ?

Multumeac frumos !!
CioicaRoberto94, utilizator
Poate chiar e nevoie de semnaturi de data asta
Plata salariului se dovedeşte prin semnarea statelor de plată, precum şi prin orice alte documente justificative care demonstrează efectuarea plăţii către salariatul îndreptăţit.

In cazul ,platii prin virament bancar nu este obligatorie semnarea statului de plata.
Dar pt ca a demisionat trebuie semnaturi
Nu este nevoie de semnarea statului de plata, chiar daca a demisionat,iar plata se face prin virament bancar.