Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... asistent maternal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

asistent maternal

am 23 de ani si sunt necasatorita..as vrea sa stiu daca fac un curs pt asistenta maternala am vreo sansa sa iau in grija un copil?
va multumesc anticipat!
da, cu siguranta.Orice persoana interesata in acest sens, trebuie sa se adreseze DPC-ului din orasul sau sectorul in care locuieste si daca nu este o persoana cu probleme speciale ( cazier, boli psihice, cronice,etc) are sanse reale de a lua un copil in ingrijire.
multumesc frumos pt rasp..Doamne ajuta pe mai departe ;)