Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Escrocherie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Escrocherie

Buna ziua ! Impreuna cu alte persoane am fost victima unei escrocherii care mi-a adus un prejudiciu de peste 8000 lei. Am depus plangere la politie in luna iulie 2017 iar pana in ziua de azi nu am fost inca chemata la audieri. Exista vreo sansa sa imi recuperez prejudiciul in cazul in care inculpatul nu are bunuri ? Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Da, ne-am constituit parte civila . Intrebare : daca executa pedeapsa cu inchisoarea scapa de obligatia returnarii prejudiciului ? Va multumesc !
~ Conținut șters la cerere ~
Trebuie sa va achite prejudiciul, insa e destul de dificil de executat daca nu are nici un bun pe numele sau.