Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Legea 61
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Legea 61

Se poate plati o amenda luata pentru deranjarea ordini puplice in 48 de ore jumate?
Nu.

Art. 9-L61/1991 (R)
Dispozitiile prezentei legi se intregesc cu prevederile Ordonantei Guvernului nr. 2/2001 privind regimul juridic al contraventiilor, aprobata cu modificari si completari prin Legea nr. 180/2002, cu modificarile si completarile ulterioare, cu exceptia dispozitiilor privind plata a jumatate din minimul amenzii.