avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical, două locuri de muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical, două locuri de muncă

Daca lucrez in două locuri pot să-mi iau doar de la unul concediu medical
Ultima modificare: Marți, 16 Ianuarie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:38, 16 Ianuarie 2018
Daca aveti probleme de sanatate, acestea ar putea afecta activitatea dvs. la ambele locuri de munca. Sau dvs. doriti sa obtineti bani pe CM de la un loc de munca plus bani din salariu la celalalt loc de munca ?!
Concediile medicale se inscriu in REVISAL si ati putea fi depistata, caz in care cum va fi dificil sa va descurcati atat dvs. cat si medicul care v-a eliberat CM.
Concediile medicale nu se opereaza in REVISAL si, prin urmare, nu aveti cum sa fiti depistata prin asa ceva.

HG 905/2017
Art. 3
(1) Registrul se întocmeşte în formă electronică.
(2) Angajatorii prevăzuţi la art. 1 completează registrul în ordinea angajării persoanelor, cu următoarele date, fără a avea caracter limitativ:
....
o) perioada, cauzele de suspendare şi data încetării suspendării contractului individual de muncă, cu excepţia cazurilor de suspendare în baza certificatelor medicale;
.....

Vedeti si aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Ultima modificare: Marți, 16 Ianuarie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajata insarcinata, inregistrare in revisal simavio simavio Buna ziua, Am o angajata care va naste in curand care sunt pasii de urmat pt mine inspector de personal?Cum inregistrez in REVISAL.Va multumesc. (vezi toată discuția)
Suspendare contract de munca rusualexandra rusualexandra Am un salariat care este in CM din luna martie. Trebuia sa fac suspendare de contract? Daca nu am facut-o ce se intampla? Este obligatoriu?:\\"> Multumesc ... (vezi toată discuția)
Revisal daniela-claudia daniela-claudia Se raporteaza in Revisal concediul medical? (suspendarea cauzata de concediul medical) (vezi toată discuția)