Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical, două locuri de muncă
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical, două locuri de muncă

Daca lucrez in două locuri pot să-mi iau doar de la unul concediu medical
Manuela Rășină, administrator
Daca aveti probleme de sanatate, acestea ar putea afecta activitatea dvs. la ambele locuri de munca. Sau dvs. doriti sa obtineti bani pe CM de la un loc de munca plus bani din salariu la celalalt loc de munca ?!
Concediile medicale se inscriu in REVISAL si ati putea fi depistata, caz in care cum va fi dificil sa va descurcati atat dvs. cat si medicul care v-a eliberat CM.
Concediile medicale nu se opereaza in REVISAL si, prin urmare, nu aveti cum sa fiti depistata prin asa ceva.

HG 905/2017
Art. 3
(1) Registrul se întocmeşte în formă electronică.
(2) Angajatorii prevăzuţi la art. 1 completează registrul în ordinea angajării persoanelor, cu următoarele date, fără a avea caracter limitativ:
....
o) perioada, cauzele de suspendare şi data încetării suspendării contractului individual de muncă, cu excepţia cazurilor de suspendare în baza certificatelor medicale;
.....

Vedeti si aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Cornel Vasile, Consilier juridic