Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura cu tva 24%
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura cu tva 24%

Buna ziua!

Am primit o factura storno, factura este pe anul trecut in luna octombrie, numai ca este storno la un serviciu facturat in 2015 cu tva 24%. Cum sa o inregistrez in contabilitate si in decont-ul de tva unde o pun?

Multumesc
In decontul de TVA 300 la rd de regularizari.

Puteti inregistra prin contul de cheltuieli in anul 2017:

6xxx = 408 -xxx lei

Ce data are factura storno?
Ioan Petru Butariu, Contabil
Multumescc...am pus la rd de regularizari in decont...pe 27.10.2017 este data facturii
perfect