Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu cresterea copilului

Sunt angajata din noiembrie 2016. Sunt insarcinata in 5 luni iar luna aceasta (ianuarie 2018) nu o sa realizez nici un venit inpozitabil, din luna februarie pana cand o sa nasc o sa realizez dinou venituri impozitabile. Pe luna ianuarie o sa mi se ia in calcul venit 0 sau o sa mi se puna la calcul o alta luna in care am realizat venituri inpozitabile? Cu alte cuvinte se calculeaza ultimele 12 luni dinaintea nasterii copilului indiferent daca ai realizat sau nu venituri sau ultimele 12 luni dinaintea nasterii copilului in care am realizat venituri impozitabile? Data posibila a nasterii este 20.04.2018.
MarinescuDiana, utilizator