Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Bună ziua.
Soacra mea beneficiază de pensie pe caz de boala in Roamnia. În prezent, se alfa in Marea Britanie, alături de mine și soțul meu, pentru un tratament. Medicii doresc să îi facă pensie pe caz de boală și aici, însă nu știu că ea ia pensie și în România. Pensia pe caz de boală din Roamania, trebuie anulată, pentru a primi aici, același tip de pensie?
Nu vreau să ajung în situația de a intra in judecată cu statul, aici.
Laura Magureanu, utilizator