avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Daca am lucrat in Romania 7 ani si am mai mult de 10 ani ci contract in italia ,ma intorc in romania ,pot lua pensie cand ajung varsta?
Cel mai recent răspuns: Bobo5 , utilizator 19:07, 19 Ianuarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Gasiti informatii aici: www.avocatnet.ro/articol_472...
Puteti primi pensie in Romania cand veti indeplini conditiile legale. Sa detineti documentele mentionate in materialul susmentionat pentru cei 10 ani lucrati in Italia.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eu m-am întors în tara după 17 ani luciandamoc luciandamoc Am 15 ani de reședință în Italia 13 ani lucrați în regulă de ce anume ași putea beneficia ex.dacă îmi deschid o firmă sau dacă mă angajez. Eu ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata pentru anii lucrati in ue baracescumihai baracescumihai Am 52 de ani ,am 22 ani lucrati in Romania si 10 ani in Italia .Daca mai lucrez inca 8 ani in Italia adica pina la 60 de ani ,pot beneficia de pensie ... (vezi toată discuția)
Despre pensie Marinescu Constantin Marinescu Constantin Sotia a.lucrat 2 ani și 11 luni cu acte în Italia. Pe urma.acestor ani lucrați în Italia va primi ceva bani la pensie în. România? Va mulțumesc. (vezi toată discuția)