Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Completare declaratia 600
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Completare declaratia 600

Am fost rugata sa ajut pe cineva in completarea declaratiei 600 dar m-am impotmolit si eu deoarece are actiuni la fondul proprietatea - Bursa de valori in valoare de 52.237 lei si nu stiu unde pot fi trecute. Am gasit numai venituri din activități independente, din cedarea folosinței bunurilor, din activități agricole, silvicultură și piscicultură, din asocieri cu persoane juridice, din investiții sau venituri din alte surse trebuie să își calculeze veniturile nete totale.
Unde pot fi trecute ceste actiuni sau daca stiti cum se face?
george-neagu, moderator
Venitul din dividende se trece la categoria veniturilor din investitii.
george-neagu, moderator