Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Info Permis Conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Info Permis Conducere

Buna ziua.in urma unui dosar penal din 2016 rezultat cu anularea permisului de conducere dar cu drept de redobandire dupa un an de zile,intrebarea este : dupa redobandirea permisului de conducere categoria B va figura cu data obtinuta initial a categoriei la prima admitere respectiv 2009 sau va fi trecuta data dupa redobandire respectiv 2018? Va multumesc.
Data redobandirii
Deci data obtinerii categoriei va figura dupa redobandire,fara vechime.Cu siguranta asta va afecta contractul de asigurare auto.Va multumesc

gi-jane2, moderator