Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Renunțare proces de divorț
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Renunțare proces de divorț

Buna ziua. In urma cu o luna am depus la judecatorie o cerere scrisă + taxa 100 lei pentru a divorta, fără a avea copii sau bunuri comune.. Acum ne-am împăcat si as dori sa anulez procesul. Nu am plătit avocați... eu ca reclamat nu am primit încă nimic acasa... doar soția a primit înștiințare cu m ca am depus cerere pentru divorț.

Ce trebuie să fac ca sa opresc procesul? Ce taxe trebuie să plătesc si cum trebuie să procedez? Tinand cont ca marți plec din tara pentru mult timp... multumesc
Avand in vedere acordul, va puteti prezenta in fata instantei pentru a solicita a se lua act de impacare/renuntare la cererea de divort
Eu trebuit să plec marți din tara.. exista vreo cerere care o pot depune la dosar pentru Anulare?

Cabinet de Avocat "Dragos Barnea Madalin" a scris:

Avand in vedere acordul, va puteti prezenta in fata instantei pentru a solicita a se lua act de impacare/renuntare la cererea de divort

Imi poate da cineva mai multe detalii?