Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizație de mediu (Apa de la put)
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizație de mediu (Apa de la put)

Salut tuturor ! As avea nevoie de puțin ajutor, am o întrebare destul de simpla.
Pot obține autorizație de mediu pentru un centru de reciclare dacă folosesc apa de la put ? Am nevoie neaparat de autorizație pentru gospodărirea apelor ?
Daca aveti sursa de apa continua (pompa plus rezervor) cu debit corespunzator este posibil sa nu aveti nevoie de retea de apa, dar de canalizare si implicit de autorizatie pentru gospodarirea apei, Da. In plus, este necesara autorizatie sanitara de la DJSP pentru apa de baut si apa de la grupurile sanitare plus vestiare.
Lucrarile se pot executa numai in baza unui proiect intocmit de o firma autorizata, proiect care a primit toate avizele si autorizatiile necesare, inclusiv a autorizatiei de ctie. de la primarie.