Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Intrerupere plata CASS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Intrerupere plata CASS

Buna ziua.

Sunt persoana fara venit. Daca ma decid sa platesc lunar suma de 190 RON pentru CASS, si, sa presupunem, la un moment dat, intr-o luna, nu am posibilitatea sa platesc, imi pastrez calitatea de asigurat? Ce se intampla daca apar intreruperi in plata CASS?

Daca aleg sa platesc "la nevoie", din urma, suma aceea imensa, de aproape 1400 RON, declaratia 604 o depun ATUNCI, sau inainte, preventiv?

Multumesc.
george-neagu, moderator
Daca optati in d604 sa platiti lunar, trebuie sa platiti toate lunile timp de 12 luni. Doriti sa platiti la nevoie, depuneti d604 cand platiti. Cititi pe d604.
minunat.... multumesc frumos!