avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren

buna seara.
Mama mea detine un teren, insa nu are act de proprietate la el, il are la rolul casei de vreo 20 de ani si tot de atunci plateste anual impozit .
Am inteles ca poti deveni proprietar,cum? Imi poate recomanda cineva un avocat bun in buzau?!
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 00:57, 22 Ianuarie 2018
Buna seara,
Poate deveni proprietar prin uzucapiune.
Cautati un avocat din zona.
SITE-ul de fata nu face recomandari dintre avocati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot sa folosesc uzucapiunea ??? 44axa 44axa Detin un teren de 250 mp pe care am si o mica constructie,, fara forme legale ,, din anul 1990. Terenul este situat intre o cale ferata si albia unui rau .Nu ... (vezi toată discuția)
Problema teren la mostenire cromartie cromartie Buna seara, Am o mare problema cu mai multe terenuri de cand am inceput sa fac demersurile pentru mostenire. In primul rand am aflat ca am un teren de ... (vezi toată discuția)
Rol agricol pentru teren indiviziun? mariapopescu mariapopescu Terenul in indiviziune este trecut doar in rolul unuia dintr cei doi comostenitori,mentionati pe titlul de proprietate.Asa este procedura sau trebuie sa fie ... (vezi toată discuția)