Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren

buna seara.
Mama mea detine un teren, insa nu are act de proprietate la el, il are la rolul casei de vreo 20 de ani si tot de atunci plateste anual impozit .
Am inteles ca poti deveni proprietar,cum? Imi poate recomanda cineva un avocat bun in buzau?!
Buna seara,
Poate deveni proprietar prin uzucapiune.
Cautati un avocat din zona.
SITE-ul de fata nu face recomandari dintre avocati.