Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inchiriere hotel
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inchiriere hotel

am urmatoarea speta: o firma inchiriaza unei alte societati comerciale, cladirea unui hotel in totaliate,(imobil, utilaje, mobilier, tot), pentru care lunar se emite factura.
Va rog, sa ma indrumati daca interpretez bine si incadrez operatiunea, din punct de vedere a tva, la operatiuni taxabile., considerand ca se incadreaza la exceptiile art.292 alin(2) lit.e a Codului Fiscal
george-neagu, moderator