Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizația de crestere a copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizația de crestere a copilului

Din luna iunie am intrat in somaj intrucat biroul notarial unde lucram a fost inchis. Ulterior am aflat ca sunt însărcinată, dar nu am mai reusit sa ma angajez tocmai din acest motiv. Urmează ca in luna martie sa nasc. Nu stiu la ce instituție sa ma adresez pentru a sti ce e de facut, sa pregătesc toate hârtiile si actele necesare pentru a beneficia de indemnizația de crestere a copilului. Va rog sa ma sfatuiti ce ar trebui sa fac. Va multumesc.
RONE, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Concediul şi indemnizaţia de creştere a copilului 2018
www.avocatnet.ro/articol_472...