avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj

Bună ziua dacă în noiembrie se termina șomajul iar în ianuarie nasc ce pot face pt a nu pierde indemnizația pt creșterea copilului?
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 13:41, 12 Iulie 2018
Bună ziua. Înainte de somaj ce calitate ați avut (salariată, studentă...)?
Salariata 3 ani
Din ce am înțeles din discuțiile de aici, trebuie să aveți minim 12 luni in care ați realizat venituri impozabile, din ultimele 24 anterior nașteri copilului. Eu zic că puteți beneficia de aceea indemnizație. Vedeți și informațiile de aici
www.avocatnet.ro/articol_472...
Ultima modificare: Miercuri, 11 Iulie 2018
Ionut.ion, utilizator
Bună ziua. Poate va ajută și următoarele informații legate de concediul pre și post natal în timpul somajului
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Ultima modificare: Joi, 12 Iulie 2018
Ionut.ion, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical sarcina Adamary Adamary Buna ziua. As dori sa stiu daca pot lua concediu medical si indemnizatie crestere copil daca in momentul de fata nu lucrez. Mentionez ca am lucrat cu contract ... (vezi toată discuția)
Indemnizație pentru mamă studentă. Elenaioana18 Elenaioana18 Sunt studentă în anul 3 de facultate, cu învățământ la zi, urmând să îmi dau licența pe 3 iulie. În luna septembrie, cam în jurul datei de 20, ... (vezi toată discuția)
Concediu dupa somaj? Amatioae Elena Amatioae Elena Spuneti.mi va rog...eu sunt in somaj...termin somajul cu 4 luni inainte sa nasc,in cazul in care numai lucrez nicaieri pana la nastere mai beneficiez de ... (vezi toată discuția)