Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj

Bună ziua dacă în noiembrie se termina șomajul iar în ianuarie nasc ce pot face pt a nu pierde indemnizația pt creșterea copilului?
Bună ziua. Înainte de somaj ce calitate ați avut (salariată, studentă...)?
Salariata 3 ani
Din ce am înțeles din discuțiile de aici, trebuie să aveți minim 12 luni in care ați realizat venituri impozabile, din ultimele 24 anterior nașteri copilului. Eu zic că puteți beneficia de aceea indemnizație. Vedeți și informațiile de aici
www.avocatnet.ro/articol_472...
Ionut.ion, utilizator
Bună ziua. Poate va ajută și următoarele informații legate de concediul pre și post natal în timpul somajului
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Ionut.ion, utilizator