Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general iesirea cheltuielilor cu salariatii in anumite conditii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

iesirea cheltuielilor cu salariatii in anumite conditii

buna ziua,

la firma X exista un salariat cu salariul net neimpozabil de 1000 dar pe cartea de munca este incadrat la 720 brut si astfel in registrul de casa se scad prin statul de plata doar 544 lei
m ar interesa sa stiu daca exista vreo metoda inafara de cea legala de a putea scadea in contabilitate si restul sumei pana la 1000 lei,

multumesc
paula rog
nu. diferenta o plateste la negru, nu se poate scadea din contabilitate o suma mai mare sau mai mica decat ceea ce scrie pe statul de salarii.
dar de exemplu daca se aduc bonuri de benzina de asemenea valoare? nu intra la cheltuieli?
da, se pot deconta orice tip de cheltuieli in conditiile codului fiscal, insa nu cu titlu de salariu