Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Cumpar o masina pe firma in leasing finaciar
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Cumpar o masina pe firma in leasing finaciar

Buna ziua,

Vreau sa cumpar o masina pe firma in leasing finaciar in valoare de 40.000 eur(cu tva). imi pot deduce tva-ul integral daca o folosesc in scopuri economice?
daca nu, pana la ce valoare fara tva as putea deduce tva-ul?

cu multumiri,
george-neagu, moderator