avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 805 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozite cetatean cu dubla cetatenie
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozite cetatean cu dubla cetatenie

Sunt cetatean cu dubla cetatenie si pina la ora actuala pt veniturile dobindite in Italia platesc impozite/taxe in italia iar pt veniturile din Romania (am 2 apartamente care le inchiriam)plateam taxe/impozite in Romania .ce trebuie da fac sa fie tot inregula?unde trebuie sa platesc impozite/ taxe?
Ultima modificare: Miercuri, 24 Ianuarie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Informatii impozit Spat Spat Sunt cetatean cu dubla cetatenie,pina la sfirsitul anului 2017 pentru veniturile obtinute in Italia am platit taxe/impozite in Italia iar pentru veniturile ... (vezi toată discuția)
Asigurare medicala Spat Spat Acunt sunt cetatean cu dubla cetatenie si in Romania am inchiriate 2 apartamente si platesc impozil anual dar la fisc ma obliga sa platesc si asigurarea de ... (vezi toată discuția)
Impozitare venituri din inchirieri Spat Spat Buna ziua.Sunt cetatean cu dubla cetatenie romana si italiana.Am 2 apartamente in Romania pe care le inchiriez pentru birouri sau alte activitati ... (vezi toată discuția)