Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Informatii impozit
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Informatii impozit

Sunt cetatean cu dubla cetatenie,pina la sfirsitul anului 2017 pentru veniturile obtinute in Italia am platit taxe/impozite in Italia iar pentru veniturile obtinute in Romania(am 2 apartamente care le inchiriam)am platit taxe/impozite in Romania.As dori sa stiu acum unde trebuie sa platesc si ce trebuie sa fac sa fie totul in regula .
La fel ca si pana acum.
Deci nu trebuie sa aleg tara in care doresc sa platesc taxele/ impozitele?????Trebuie sa declar in Romania ca am un apartament de proprietate in Italia?????Va multumesc fffff mult
Nu. Platiti pentru chirie in Romania iar restul in Italia.
Va multumesc fffffff mult