avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incompatibilitate functionar public
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incompatibilitate functionar public

Buna ziua! Sunt functionar public si membru CECCAR activ - tin evidenta contabila pentru agenti economici din mediul privat care nu au relatii cu statul. Imi spuneti va rog daca ma aflu in situatii de incompatibilitate? Multumesc frumos!
Ultima modificare: Joi, 25 Ianuarie 2018
tudor16, utilizator
Cel mai recent răspuns: florinpopescuu , utilizator 22:54, 13 Februarie 2018
Ce functie ocupati ca si functionar public?
Ultima modificare: Luni, 29 Ianuarie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic
Buna seara! Ocup functie de executie la Serviciul Buget.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nasol.da ti demisia dintr o parte ca te prind astia::))))

tudor16 a scris:

Buna seara! Ocup functie de executie la Serviciul Buget.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contabil si cenzor in asociatia de proprietari oret20 oret20 Buna ziua, am si eu o intrebare. De curand in asociatia noastra de proprietari a intervenit o schimbare prin plecarea cenzorului nostru. Am angajat o ... (vezi toată discuția)
Contabil scoala PaulinaDospina PaulinaDospina Buna seara! Va rog sa-mi spuneti daca are voie contabilul primariei, care este functionar public, sa preia functia de contabil sef de la scoala (in cazul in ... (vezi toată discuția)
Pfa? carmen_danciu carmen_danciu Buna seara.Va rog sa-mi spuneti ce forma legala pot adopta in cazul in care tin evidenta contabila la un SRL si vreau sa-i completez factura pentru servicii ... (vezi toată discuția)