Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA vanzare mai multe proprietati
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA vanzare mai multe proprietati

Buna ziua, Detin 3 proprietati (persoana fizica) si doresc sa le vand anul acesta (2018). Prima prorpietate (casa cu teren) va fi vanduta in luna Mai 2018 cu 53000 Eur, Si mai am de vanzare doua terenuri: unul in valoare de 9000 Eur, si al doilea de 45oo Eur. Pentru toate am cumparatori.
Intrebarea este: trebuie sa platesc TVA?
Alta intrebare: conteaza ordinea in care voi vinde?
idhiticas, utilizator