avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1149 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este Arhiepiscopia un Centru de Formare Profesionala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este Arhiepiscopia un Centru de Formare Profesionala

Am incercat sa gasesc daca Arhiepiscopia Bucurestilor este in masura sa emita certificate de calificare in meseria de electrician.
Am nevoie de un electrician calificat pentru lucrari de reparatii in subsolul blocului si s-a prezentat cineva cu o diploma de calificare emisa de Arhiepiscopie in anul 2010.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:06, 27 Ianuarie 2018
Poate Arhiepiscopia Bucurestilor sa fie un centru de formare profesionala.

Cred ca pe acest Forum cineva - Kokoshmare - a dat un raspuns destul de concludent :
[ link extern ] /

De asemenea, daca doriti intrebati la ANC - Autoritatea Nationala pentru Calificari
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Muncitor calificat cu diploma neautorizata de minister HRjunior HRjunior Buna ziua! O persoana care a participat la un curs de formare profesionala se poate angaja ca muncitor calificat chiar daca diploma obtinuta in urma cursului ... (vezi toată discuția)
Acte de calificare la infiintarea pfa egt egt Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti cum poate sa lucreze cineva daca nu poate sa infinteze PFA fara un document de calificare intr-o meserie ca zugrav, ... (vezi toată discuția)
Procedura de calificare interna S_GABYTA_80 S_GABYTA_80 Care este procedura de calificare interna? Ce documente trebuie duse la ITM pentru a valida procedura? (vezi toată discuția)