Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Declaratie si plan de redresare finamciara pentru ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Declaratie si plan de redresare finamciara pentru esalonarea creantelor bugetarr

Buna ziua, va rog foarte frumos sa ma ajutati cu un raspuns pentru urmatoarele aspecte. Pentru esalonarea debitelor acumulare pentru un PFA m-i s-a solicitat sa anexez dosarului : o declaratie pe propria raspundere din care sa reiasa ca nu ma aflu in procedura de insolventa conform Legii 85/2006, art 138 si a art. 27 ai 28 don Codul de provedura foscala si un plan de redresare financiara. Exista astfel de modele? Am cautat online dar din pacate nu am gasit.Multumes anticipat.O zi minunata!
Declaratia pe proprie raspundere este o declaratia obisnuita cu datele de identificare si contact si mentiunile corespunzatoare, iar planul de redresare financiara este personalizat pe specificul activitatii si situatiei dvs, asa incat nu poate fi vorba despre un model in aceasta situatie. Apelati la contabilul dvs pentru o mana de ajutor, costurile nu pot fi mai mari de 500-1500 lei.
Multumesc foarte frumos ptr ajutor.
Numai bine!

trandafir2 a scris:

Declaratia pe proprie raspundere este o declaratia obisnuita cu datele de identificare si contact si mentiunile corespunzatoare, iar planul de redresare financiara este personalizat pe specificul activitatii si situatiei dvs, asa incat nu poate fi vorba despre un model in aceasta situatie. Apelati la contabilul dvs pentru o mana de ajutor, costurile nu pot fi mai mari de 500-1500 lei.

Multumesc foarte frumos ptr ajutor.
Numai bine!

trandafir2 a scris:

Declaratia pe proprie raspundere este o declaratia obisnuita cu datele de identificare si contact si mentiunile corespunzatoare, iar planul de redresare financiara este personalizat pe specificul activitatii si situatiei dvs, asa incat nu poate fi vorba despre un model in aceasta situatie. Apelati la contabilul dvs pentru o mana de ajutor, costurile nu pot fi mai mari de 500-1500 lei.