avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 374 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Declaratie si plan de redresare finamciara pentru ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Declaratie si plan de redresare finamciara pentru esalonarea creantelor bugetarr

Buna ziua, va rog foarte frumos sa ma ajutati cu un raspuns pentru urmatoarele aspecte. Pentru esalonarea debitelor acumulare pentru un PFA m-i s-a solicitat sa anexez dosarului : o declaratie pe propria raspundere din care sa reiasa ca nu ma aflu in procedura de insolventa conform Legii 85/2006, art 138 si a art. 27 ai 28 don Codul de provedura foscala si un plan de redresare financiara. Exista astfel de modele? Am cautat online dar din pacate nu am gasit.Multumes anticipat.O zi minunata!
Cel mai recent răspuns: AncaIoanaC , utilizator 16:21, 28 Ianuarie 2018
Declaratia pe proprie raspundere este o declaratia obisnuita cu datele de identificare si contact si mentiunile corespunzatoare, iar planul de redresare financiara este personalizat pe specificul activitatii si situatiei dvs, asa incat nu poate fi vorba despre un model in aceasta situatie. Apelati la contabilul dvs pentru o mana de ajutor, costurile nu pot fi mai mari de 500-1500 lei.
Multumesc foarte frumos ptr ajutor.
Numai bine!

trandafir2 a scris:

Declaratia pe proprie raspundere este o declaratia obisnuita cu datele de identificare si contact si mentiunile corespunzatoare, iar planul de redresare financiara este personalizat pe specificul activitatii si situatiei dvs, asa incat nu poate fi vorba despre un model in aceasta situatie. Apelati la contabilul dvs pentru o mana de ajutor, costurile nu pot fi mai mari de 500-1500 lei.

Multumesc foarte frumos ptr ajutor.
Numai bine!

trandafir2 a scris:

Declaratia pe proprie raspundere este o declaratia obisnuita cu datele de identificare si contact si mentiunile corespunzatoare, iar planul de redresare financiara este personalizat pe specificul activitatii si situatiei dvs, asa incat nu poate fi vorba despre un model in aceasta situatie. Apelati la contabilul dvs pentru o mana de ajutor, costurile nu pot fi mai mari de 500-1500 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Insolvabilitate edusa edusa ce se intampla cu o firma declarata de administratia financiara in insolvabilitate pt 6670 ron debit si 3500 penalizari? (vezi toată discuția)
Cum se face esalonarea obligatiilor fiscale si ce avantaje sunt ? CRM2013 CRM2013 In conditiile OUG29/2011 si 40/2014 am inteles ca o firma cu datorii poate cere o esalonare a acestora ; in cazul unei datorii de cca 70000 lei , se cere o ... (vezi toată discuția)
Finante PRIBILEAN73 PRIBILEAN73 am o firma si am datorii de care nu am fost anuntat de catre contabila de peste 25.000 lei,as dori sa intreb daca exista posibilitatea sa reesalonez datoriile ... (vezi toată discuția)