avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 915 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ma poate amenda politia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ma poate amenda politia

Locuiesc la bloc si am o fetita de 7 ani si e mai jucausa mai fuge prin casa, arunca jucariile isi pune muzica la televizor si canta si ea mai vine cate o colega de clasa si se joaca asa ca copii. Iar vecinul de sub mine care e mai sensibil de urechi ca vezi cine e el ce director de banca mi-a facut reclamaţe precum ca peturbam linistea publica.I-am propus sa isi schimbe dormitorul sub camera noastra daca il deranjeaza asa tare. Ce pot face in privinta asta
Cel mai recent răspuns: Anca@anca , utilizator 10:35, 20 Februarie 2020
Gasiti aici legislatia de profil:
www.avocatnet.ro/articol_361...
Atentie la pct.2 art.26
Vi s-a aplicat sau nu o sanctiune pentru perturbarea linistii publice ?
E de datoria dvs sa îl educați doamna și nu puteți obliga pe nimeni sa suporte fugit prin casa etc ca nu e nimeni obligat sa suporte.

Juanyto1980 a scris:

Locuiesc la bloc si am o fetita de 7 ani si e mai jucausa mai fuge prin casa, arunca jucariile isi pune muzica la televizor si canta si ea mai vine cate o colega de clasa si se joaca asa ca copii. Iar vecinul de sub mine care e mai sensibil de urechi ca vezi cine e el ce director de banca mi-a facut reclamaţe precum ca peturbam linistea publica.I-am propus sa isi schimbe dormitorul sub camera noastra daca il deranjeaza asa tare. Ce pot face in privinta asta

Ați auzit de buna conviețuire într un bloc? Nimeni nu e obligat sa suporte nimic pt asta exista autorități. Dacă i ați explica copilului ca nu e bine sa fuga toată ziua prin casa ca deranjează și alți vecini ar fi bine ca de asta sunteți părinte sa explicați. La dvs v ar conveni sa facă cineva asa? Haideți sa avem puțin respect și fata de alții ca în bloc nu e ca la casa

Anca@anca a scris:

E de datoria dvs sa îl educați doamna și nu puteți obliga pe nimeni sa suporte fugit prin casa etc ca nu e nimeni obligat sa suporte.

Juanyto1980 a scris:

Locuiesc la bloc si am o fetita de 7 ani si e mai jucausa mai fuge prin casa, arunca jucariile isi pune muzica la televizor si canta si ea mai vine cate o colega de clasa si se joaca asa ca copii. Iar vecinul de sub mine care e mai sensibil de urechi ca vezi cine e el ce director de banca mi-a facut reclamaţe precum ca peturbam linistea publica.I-am propus sa isi schimbe dormitorul sub camera noastra daca il deranjeaza asa tare. Ce pot face in privinta asta



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre zgomote si muzica in apartament ramo18tm ramo18tm Buna seara. In primul rand, mi-am implinit un vis, si anume ca am devenit proprietara unui apartament nou-nout, de 6 saptamani. Stateam cu parintii, si cum am ... (vezi toată discuția)
Zgomot in bloc arianaferseta arianaferseta M-am mutat in vara acestui an intr-un alt cartier al orasului Cluj Napoca. Am 2 copii de varste apropiate aprox 5-6 ani. Nu am probleme cu vecina de sub mine, ... (vezi toată discuția)
Vecin asculta muzica intre orele 18-21 on64 on64 Buna ziua. Am o problema cu un vecin de bloc care asculta muzica, aceasta auzindu-se si la mine in camera, nu foarte tare, insa pe mine ma deranjeaza. Nu ... (vezi toată discuția)