Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie

Buna seara.

Pot sa imi dau demisia fara preaviz daca inainte de 1 ianuarie aveam salariu sub 1900 lei, iar pana acum angajatorul nu a emis un act aditional de modificare a salariului (sau cel putin nu am semnat vreun astfel de act) avand in vedere ca minumul este 1900.lei?

Multumesc
Daca nu vi se majoreaza salariul la 1900 lei , puteti sa va dati demisia fara preaviz.

Insa verificati mai inati, daca nu este emisa decizie de majorare.