Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce este asta!?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce este asta!?

Popescu
Str Kukuietii din deal
Oraș, cod postal, etc

Către Tribunalul B

Subsemnatul, cu date de contact la email xyz@gmail.ro solicit prin prezenta anularea, constatarea, etc.

Semnătură în format electronic

ce este asta ce am trimis acum prin email la instanță, la tribunal B semnat în format electronic și citești în acest moment!?

A) Este o cerere ce îndeplinește condițiile de forma ale expedierii cererii prin posta electronica!?
B) este o cerere care include și semnatura care poate fi aplicata pe un înscris și transmis prin poștă electronică!?
C) este o cerere semnată de petent, scanata și trimisă pe calea poștei electronice
D) altceva!?
E) cum crezi că poate cataloga instanta acest înscris!? A, b, c, d!?

Cu respect și considerație pentru răspuns acordat

Popescu "Semnătură în format electronic "

Popescu2012, utilizator
1. depinde la ce adresa ati trimis-o. Daca e chiar adresa instantei care judeca dosarul va intelege ce scrie in ea, probabil si ce scrie in L455/2001.
2. daca nu, chiar nu mai conteaza.
Unde scrie în legea menționată sau în altă lege că este :

"C) este o cerere semnată de petent, scanata și trimisă pe calea poștei electronice"!?
Popescu2012, utilizator