Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stampila eliberare documente oficiale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stampila eliberare documente oficiale

Buna ziua,

doresc sa va intreb daca pe adeverinte, decizii incetare contract de munca etc. eliberate de o firma sau ONG se pune stampila organizatiei care elibereaza documentul.

Legislatia privind utilizarea/necesitatea stampilei este ambigua.

Multumesc anticipat pentru raspuns.
OG nr. 17/2015 privind reglementarea unor masuri fiscal-bugetare si modificarea si completarea unor acte normative,publicata in Monitorul Oficial nr. 540 din 20 iulie 2015, prevede, printre altele, eliminarea obligativitatii folosirii stampilei pentru documentele depuse la institutiile si autoritatile statului.

www.avocatnet.ro/articol_410...