avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stampila adeverinta de vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stampila adeverinta de vechime

este adevarat ca nu mai este nevoie sa fie stampilata de firma emitatoare adeverinta de vechime in munca?
Cel mai recent răspuns: samuraro , utilizator 18:47, 23 Ianuarie 2019
Este perfect adevarat.

Elliminarea obligației de a aplica ștampila pe documente a fost introdusă prin Ordonanța Guvernului nr. 17/2015 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare și modificarea și completarea unor acte normative, publicată în Monitorul Oficial, Partea I, nr. 540 din 20 iulie 2015, act normativ care îşi produce efecte începând cu data de 23 iulie 2015.
dar daca la casa de pensii imi cere ca adeverinta sa fie stampilata, ce fac?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Fie le aratati textul de lege, fie le solicitati baza legala a solicitarii lor.
multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stampila eliberare documente oficiale PetrescuP PetrescuP Buna ziua, doresc sa va intreb daca pe adeverinte, decizii incetare contract de munca etc. eliberate de o firma sau ONG se pune stampila organizatiei care ... (vezi toată discuția)
Stampila firma RMircea RMircea Mai sunt valabile stampilele firmelor ? Dar unde se mai folosesc stampile? (vezi toată discuția)
Reglementare/procedura privind modalitatea de semnare a contractelor? Dan.sergiu Dan.sergiu Buna ziua, As dori sa stiu daca exista vreo reglementare/procedura privind modalitatea de semnare a contractelor? Am vazut contracte semnate numai la ... (vezi toată discuția)