Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stampila adeverinta de vechime
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stampila adeverinta de vechime

este adevarat ca nu mai este nevoie sa fie stampilata de firma emitatoare adeverinta de vechime in munca?
Este perfect adevarat.

Elliminarea obligației de a aplica ștampila pe documente a fost introdusă prin Ordonanța Guvernului nr. 17/2015 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare și modificarea și completarea unor acte normative, publicată în Monitorul Oficial, Partea I, nr. 540 din 20 iulie 2015, act normativ care îşi produce efecte începând cu data de 23 iulie 2015.
dar daca la casa de pensii imi cere ca adeverinta sa fie stampilata, ce fac?
Fie le aratati textul de lege, fie le solicitati baza legala a solicitarii lor.
multumesc.