avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1328 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Acte dosar pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Acte dosar pensionare

Buna ziua!
Am observat ca pentru depunerea dosarului de pensionare (limita de varsta) se solicita o adeverinta care sa ateste perioadele de activitate realizate dupa 1.01.2011. In cazul in care angajatorul din acea perioada nu elibereaza aceasta adeverinta dar am la dosar dovada certificarii stagiului de cotizare nu pot depune dosarul? Ce pot sa fac in aceasta situatie?

Va multumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Pensionare nicoleta-luiza nicoleta-luiza Am 2 angajate: una este nascuta in 1955, cealalta in 1951. Vor sa stie cand pot iesi la pensie si ce acte le trebuie pentru a-si face dosarul de pensionare. ... (vezi toată discuția)
Dosar pensie floelerad floelerad Doresc informatii privind intocmirea unui dosar de pensie. Acte necesare, temei legal si termen de depunere. (vezi toată discuția)
Pensie invaliditate-pensie limita varsta. nucu$ nucu$ Date cunoscute: Nascuta: 30.07.1950 Vechime (cotizanta) ;13 ani,11 luni,21 zile conditii normale. Pensie inv.III din 31.05.2006 Rugamintea: [i]Cand poate ... (vezi toată discuția)