avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 151 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Iesire din SPLIT TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Iesire din SPLIT TVA

Buna ziua,
Suntem o firma care a intrat optional in SPLIT TVA,euricom trade, ro 33493045
Va rugam sa ne transmiteti daca exista vreo posibilitate sa iesim din aceasta incurcatura
Mentionam ca nu avem datorii la stat si nu am avut niciodata,
Am intrat in OCT 2017 crezand ca va fi obligatoriu ,dar dupa aceea nemaifiind obligativitatea aceasta noi nu avem cum sa mai platim banii din acest cont
Din Trezorerie ne-au transmis ca numai dupa un an vom putea iesi (prin urmare acolo incasam sume mari de bani aferente vanzarilor noastre lunare)si nevom bloca cu banii

Va rog sa ne transmiteti daca exista vreo posibilitate sa folosim acei bani

Catalin SIIA
0740003367

Alte discuții în legătură

Facturi externe optionale sob sob Buna ziua, As avea o intrebare legata de modalitatea de facturare catre firme extracomunitare (SUA, Canada). Societatea comerciala cu sediul in Ro, ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna 2010 ContSters13909 ContSters13909 Sunt adm de imobil cu c.i.m. Eu locuiesc in bloc si nu am putut lua c.o. pe 2010 deoarece este necesara prezenta mea, zilnica, pot proba cu chitantele de ... (vezi toată discuția)
Cont pfa > srl elena_cc elena_cc Sunt PFA si am si un SRL. Ma ocup cu marketing online. Promovez servicii/produse online, si primesc comision pe baza de performanta. In fiecare luna ... (vezi toată discuția)