Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sistemul Bologna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sistemul Bologna

Am absolvit Colegiul Univ. cu durata de 3 ani, apoi am absolvit Facult de Manag si ing econ, cu durata de 4 ani, prin continuare de studii. In aceste conditii cum sunt platita? Am dreptul de a preda la clasele de liceu?
Am fost un an la facultate la ID, pe care am abandonat-o, in cele din urma. Stiti cate examene am dat intr-o zi? 5 exam, intram in sala si nimeni nu ma intreba cine sunt . Si se pune intrebarea: de ce au voie sa preda elevilor , acesti oameni , care iti flutura in vant diploma si se cred foarte invatati.? Sunt in functii de director, de inspector, oameni care au terminat la ID. Eu mi-am tocit coatele pe banci, am avut chiar bursa de merit, am tremurat la examene.....unde e dreptatea? De ce este mai bun cineva care a terminat la ID , 5 ani, dacat mine, care am fost la zi ( 3 ani colegiu si inca 2 , prin contin de studii)? :(:(:(:(