Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Radiere auto
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Radiere auto

Tatal sotiei mele a decedat;pe langa altele a mostenit de la el 2 autoturisme ;
1,Un Logan care a fost implicat intr-un accident pt. care a facut contract de V-C in care e specificat ca il cumpara in vederea dezmembrarii, fara a efectua formalitatile de transcriere .care nu e inscris in circulatie,si care bineinteles nu e complet(a ramas din el motorul si 2 aripi)
2, Un VW din 1978 care mai e inscris in circulatie,dar care de fapt e partial dezmembrat si cu care nu s-a mai circulat de ani de zile, dar s-au platiti impozite.
Ce trebuie sa facem ca sa le putem radia si anula/sterge rolul de la primarie ? Va multumesc anticipat
De preferat sa predati epavele la unitate specializata
Daca Loganul nu este inmatriculat si este radiat din circulatie ,prin predarea la unitate specializata obtineti si documentul legal de distrugere
In baza documentelor de predare ,sotia in baza certificatului de mostenitor urmeaza sa solicite
oficial la autoritatea fiscala radierea pe proprie raspundere a autovehiculului marca VW
Succes !