avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pensie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pensie

Salut am și eu o întrebare exista vreo lege de pensionare dacă se pun copiii sau dacă ieși mai devreme .mama are 8 copii Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:15, 5 Februarie 2018
Pana in prezent nu exista asa ceva reglementat in legislatia referitoare la pensii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare mame cu trei copii maria162 maria162 Bună ziua! Sunt o mamă care a născut și a crescut trei copii care au trecut demult de vârstă de 16 ani. Am vechime in muncă 21 de ani și conform legii ... (vezi toată discuția)
Am 4 copii. cei 2 ani cu care se reduce varsta de pensionare ... Cici26 Cici26 Am 4 copii. Cei 2 ani cu care se reduce varsta de pensionare se pot cumula cu cei 5 ani de pensionare anticipata, ca sa ma pot pensiona cu 7 ani mai devreme ... (vezi toată discuția)
Pensie pentru mame danaa1 danaa1 Buna seara, Pe vremea lui Ceausescu, exista o lege in care spunea ca mamele care au nascut 4 copii, au dreptul de a iesi la pensie mai devreme. Mai este ... (vezi toată discuția)