Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PFA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PFA

Daca de curand am PFA si prestez servicii la o clinica si inainte am lucrat ca angajat cu o norma si jumatate la o alta clinica,trebuie sa imi dau demisia de la fostul loc de munca sau pot sa raman asa daca fostul angajator imi plateste incontinuare contributiile la stat?
Buna ziua,

Pute-ti ramane ,care este problema?

Cu drag
O persoană titulară a PFA poate cumula calitatea de persoană fizică autorizată cu cea de salariat al unei terțe persoane care funcționează atât în același domeniu, cât și într-un alt domeniu de activitate economică decât cel pentru care PFA este autorizată.