avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1055 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Avans nerambursabil
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Avans nerambursabil

Buna seara! Am dat comanda de niste produse si mi s a perceput avans. Dupa multe amanari si minciuni, persoana respectiva a spus ca nu mi mai da nimic si nici avansul nu il mai da inapoi. La cine pot apela pentru recuperarea avansului? Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 7 Februarie 2018
Marinescu1992marinescu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Marinescu1992marinescu , utilizator 21:27, 7 Februarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteti apela atat la instanta de judecata cat si la Parchet formuland o plangere .

La politie nu as rezolva nimic, nu?
Ultima modificare: Joi, 8 Februarie 2018
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inselatorie! july_a34 july_a34 Buna ziua! Acum 2 saptamani am dat o comanda pe internet pentru niste perechi de pantofi.....pentru fiecare pereche am platit un avans de 30 ron......deci in ... (vezi toată discuția)
Lnselaciune la shopping on line de pe fb wtiani wtiani Buna ziua! Ma confrunt cu o problema: am comandat 2 rochite de pe o pagina facebook, le-am primit, am platit transportul si livrarea 320lei. Dupa ce am ... (vezi toată discuția)
Cum îmi pot recupera banii ammazon ammazon Bună seara, Am o problemă mai delicată și anume: În data de 02.07.2017 am recoltat grâul iar recolta am dus-o la baza Videle, județul Teleorman. Am ... (vezi toată discuția)