Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Modificare IF in II,PFA sau SRL ?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Modificare IF in II,PFA sau SRL ?

Detinem licenta taxi pe IF si dorim schimbarea in una din variantele II, SRL pt a putea avea angajati. Ar putea aparea probleme cu licenta taxi se poate face transformarea IF ??? sau trebuie radiat si infiintat una noua
Buna ziua. Radiati IF-ul si infiintati un SRL.