Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... platesc impozitul forfetar daca firma este facuta pe ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

platesc impozitul forfetar daca firma este facuta pe persoana cu handicap vizual gr I

buna seara va multumesc tuturor ptr raspunsurile date.

mai am cateva nelamuriri nu stiu cum sa aflu daca fiind persoana cu handicap vizual gr I trebuie sa platesc impozitul forfetar. poate ma indrumati cum pot alfa sau poate stie cineva si imi poate spune.
multumesc ptr timpul acordat.
Legislatia in vigoare nu prevede exceptii sau derogari de la obligatia achitarii de impozite,in cazul activitatilor independente,realizate de catre persoane cu dizabilitati,indiferent de natura acestora .