Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Oferta neconforma
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Oferta neconforma

Un formular de oferta completat sub alta forma decat au fost cerintele in documentatia de atribuire este neconform(pe langa valorile pentru fiecare obiectiv mai apare o valoare pentru organizarea de santier care nu a fost solicitata separat). Comisia de evaluare respinge oferta ca fiind neconforma iar ofertantul depune contestatie ,exista posibilitatea sa castige?
irina_stirbu2000, utilizator
Cred ca ar trebui sa solicitati clarificari de la operatorul economic in cauza si, in functie de raspunsul sau, sa decideti daca oferta este admisibila sau necomforma. Mare atentie la respectarea prevederilor art. 78-80 din HG 925/2006 atunci cand evaluati raspunsul la solicitarea de clarificari.
Multumesc!