Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor de nastere.
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor de nastere.

Buna ziua.Va rog,i mi puteti spune si mie,conform noilor legi ajutorul de nastere oferit de angajator se impoziteaza?Va multumesc
Ajutoarele pentru naștere nu sunt impozabile, în înțelesul impozitului pe venit, potrivit Codului Fiscal.