Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii ajutorul de nastere se impoziteaza
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

ajutorul de nastere se impoziteaza

Buna ziua,
conform noilor modificari ale Codului Fiscal ajutorul de nastere acordat unei angajate care a nascut se impoziteaza?
sau ce regim are??
multumesc.
Ajutoarele de nastere nu sunt incluse in veniturile salariale si nu sunt impozabile, potrivit Codului Fiscal.