Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum poate un srl sa vanda produsele depreciate sub ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum poate un srl sa vanda produsele depreciate sub pretul de achizitie ?

Am un stoc mare de marfa.
Deoarece activez in domeniul IT, marfa s-a depreciat valoric
E vreo modalitate sa o pot vinde sub pretul de achizitie ?
Contabilul firmei spune ca nu !
Most apreciated...
Din cite stiu, se poate, dar TVA colectat trebuie sa fie cel putin la nivelul celui deductibil, cind a fost cumparata marfa respectiva.
asta inseamna sa vinzi la pretul de achizitie...
nu ma ajuta prea tare
merci, oricum